Jak leczyć alergię na kota?

Dwa tygodnie temu znalazłam młodego kota, chciałam go przygarnąć, lecz po 1 dniu dostałam najpierw duszności i ataków suchego kaszlu w nocy, gardło wręcz swedziało, potem następnego dnia kataru i kichałam jak opętana, powieki podeszły jakby woda, oczy czerwone jak u szczura z okropnym uczuciem swędzenia nie do opanowania, wysypki na szczęście brak. Dziś już kota nie ma, od lekarza dostałam krople do oczu i steryd z atomizerem (duszosci i kaszel są tak silne, że czasem nie mogę złapać tchu), lek przynosi ulgę i łatwiej mi nabrać powietrze. Biorę te leki już 4 dni, kota brak w domu, a ja ciągle się duszę od godzin wieczornych, aż do samego rana, spać nie mogę, bo kaszle. Ile taki stan może się utrzymywać? Może jakieś dodatkowe badania, inne leki???

Leczenie jest odpowiednie, aczkolwiek kot zostawił swoją sierść w Pani mieszkaniu - na meblach, dywanach itp. To jest element wywołujący nadal uczucie duszności i objawy alergii.