Jak leczyć alkoholizm u męża?

Agresja u alkoholika Jesteśmy niespełna rok małżeństwem. Mąż po 3 miesiącach po ślubie samodzielną podjął decyzję o terapii w ośrodku uzależnień i miał we mnie pełne wsparcie. 2 miesięczna terapia jednak jak się okazuje nie przyniosła pozytywnych skutków. Mąż nadal pije, próbuje to kontrolować, jednak raz na tydzień, 2 tygodnie wypije więcej i wówczas jest bardzo agresywny. Atak agresji jest bardzo silny, nie potrafię go uspokoić. Nie pomagają ani prośby ani groźby. Wcześniej atak agresji kierował na swoją matkę - także uzależniona od alkoholu. teraz kieruje ją na mnie. Okłamuje mnie jeśli chodzi o alkohol, szuka wymówek aby gdzieś jechać i wraca pod wpływem. Zdarzyła się też całonocna jazda autem po alkoholu i do tego bez prawa jazdy. Kupuje alkohol, a jak go znajdę twierdzi, że to nie dla niego. Staram się go namówić na szczerą rozmowę, ale bezskutecznie. Nie wiem co robić, bo 1 dzień się świetnie dogadujemy, zapewnia mnie że mnie kocha, a na 2 dzień pije i pojawia się agresja, a na 3 udaje, że nic się nie stało. Zaczął chodzić do psychologa, ale niestety nie widać poprawy.

Witam serdecznie,

powinna Pani udać się po poradę do jakiegoś psychoterapeuty zajmującego się alkoholizmem iterapią osób współuzależnionych.

Mąż powinien ewentualnie spróbować hipnoterapii i chyba psychoterapeuta byłby bardziej na miejscu niż psycholog.

To co Pani napisała nie pozwala mi jednak napisać nic optymistycznego - i myślę że może byłoby najlepiej pomyśleć o rozstaniu zanim Pani życie zamieni się w koszmar.
Pozdrawiam