Jak leczyć anemię i nerwicę?

Witam. Jestem 25letnią Kobieta. Mamą 6cio letniej córeczki. Anemie u mnie stwierdzono w zeszłym roku w lipcu. Lecz niestety objawy te sie pojawiają znowu. Zmęczenie, zawroty głowy, senność, mocne bóle głowy i brzucha.. Czasami leci mi krew z nosa. Ból głowy często też objawia się w okolicach szyi i gardła. Bywa tak, ze robi mi się ciemno przed oczyma i jakbym się na chwilę wylaczyla z całkowitego funkcjonowania. Wtedy łatwo mnie zdenerwowac i zdarza się, ze nie panuje nad swimi nerwami. Dodam też, ze miałam stwierdzoną nerwicę żołądka oraz anemia w zaawansowanym stanie.. Nie mam pojęcia już jak sobie po radzić z tymi objawami.. chciałabym jakas opinie lekarza.. zanim udam się do lekarza. Dziękuję i Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Część pani objawów może wynikać z niedokrwistości. Oprócz stwierdzenia u pani niedokrwistości lekarz prowadzący powinien pokierować odpowiednio diagnostyką jej przyczyny i na tej podstawie zalecić odpowiednie leczenie. Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu.