Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 9 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć arytmię i nadkrzepliwość krwi?

Jestem kobietą, mam ponad 60 lat. Od dłuższego czasu mam arytmię, w badaniu Holtera występowało około 5000 skurczów nadkomorowych na dobę i przyśpieszony rytm zatokowy. Po zażywaniu Prestarium i Nebiletu spadło do 4000. W echo serca stwierdzono niedomykalność zastawek dwu i trójdzielnej II stopnia. Coraz częściej zdarzają mi się silne dławiące bóle w klatce piersiowej oraz skoki ciśnienia od 90/40 do 170/110 oraz lekkie obrzęki nóg w kostkach. Po pół roku zazywania odstawiono Prestarium ze względu na męczący suchy kaszel i zapisano mi Captopril do stosowania doraźnie, ostatnio znów zmieniony na Lacipil. Nie dostaję glikozydów nasercowych, a ostatnio zabroniono mi nawet zażywania polopiryny po której ból dławicowy lżał a wysokie ciśnienie spadało. W trakcie leczenia Nebiletem NTproBNP wzrosło z 200 do 500, a ujemne załamki T występujące w EKG w V1-V3 występują w V1-V5. Ostatni wynik CKMB 14 U/l, CK NAC 108 U/l, troponiny w normie. D-dimery przy każdym badaniu są podniesione, pomimo profilaktycznego zazywania polopiryny, poziom fibrynogenu nie był oznaczony. Od około trzech tygodni boli mnie okolica lewej łopatki, dostałam skierowanie na rtg klatki piersiowej. Leki które brałam w związku z uogolniona choroba zwyrodnienia (majamil, ketonal) odstawiono pół roku temu, a tramal i apap który polecony na ból łopatki ani innych stawów nie pomagają. Martwi mnie wysoka proporcja CKMB do CK (ponad 10%), rosnący poziom NTproBNP oraz wysokie d-dimery i chciałabym wiedzieć czy opisane wyżej objawy mogą mieć związek z nadkrzepliwością krwi (nie prowadzono i nie sugerowano diagnostyki w tym kierunku)? Proszę o pomoc - co mam robić i w jakim kierunku powinna iść diagnostyka?
KOBIETA, 61 LAT 10 miesięcy temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Nie prowadzimy diagnostyki oraz leczenia z poziomu portalu, proszę omówić swoje wątpliwości z lek. prowadzącym kardiologiem

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy