Jak leczyć ataki lęków i objawy depresji?

Odkąd pamiętam choruje na wiele dolegliwości leczę się w poradni urologicznej neurologicznej gastrologicznej itp.dochodzi depresja lękowa zaburzenia emocjonalne obecnie pogorszenie stanu nie otrzymałam nigdy fachowej opieki zawsze sama walczę z paniką czy stresem do tej pory miałam próby samobójcze w głowie mam chaos totalny nie wiem co robić danego dnia szybko się męczę mimo że mam 48lat większość czasu przeleżę fajnie by było zadzwonić porozmawiać otrzymać tę pożądaną pomoc którą potrzebuje

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę o takiej kolejności. Na początku diagnozę w związku z objawami i dolegliwościami powinien postawić specjalista. W przypadku ataków paniki i depresji takim specjalistą jest lekarz psychiatra. Po diagnozie taki lekarz może rozważyć leczenie farmakologiczne. Równocześnie do leczenia farmakologicznego powinna być dołączona pomoc psychologiczna. Taka współpraca lekarza psychiatry z psychologiem może przynieść najlepsze efekty. Bardzo Pani polecam taki sposób leczenia. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią
Niewykluczone, że dolegliwości , które Pani opisuje
są konsekwencją zaburzeń lękowo-depresyjnych,
dlatego przede wszystkim je trzeba wyleczyć.
Przyczyną zespołu lękowo-depresyjnego,
są zarówno czynniki biologiczne
jak też psychologiczne oraz środowiskowe.
Oznacza to, że pomocy potrzebuje
również Pani dusza.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi
środkami farmakologicznymi.
Doraźnie, gdy choroba jest zaawansowana
i chory nie jest w stanie funkcjonować, konieczne
jest stosowanie środków farmakologicznych.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie, czasem antydepresanty
o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk
sprawiają, że lęki i inne dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że leczenie
farmakologiczne nie leczy Pani dolegliwości
i nie rozwiązuje Pani problemów,
jedynie tłumi objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
lękowo-depresyjne, stres i ataki paniki
oraz ich konsekwencje należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
zespołu lękowo-depresyjnego, ale również
dociera się do przyczyny problemu i znajduje się
sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,
wyobrażam sobie jak trudno musi być Pani funkcjonować każdego dnia. Myślę, iż niezbędna jest konsultacja u psychologa/psychoterapeuty w celu podjęcia psychoterapii, która może być drogą do lepszego jutra oraz konsultacja u lekarza psychiatry.
Życzę powodzenia i zapraszam do kontaktu
Monika Wiatr
psycholog, psychoterapeuta