Jak leczyć bakterie Enterococcus fecalis?

Witam.w badaniu posiewie moczu wykryto u mnie bakterie enterococcus fecalis 1000000 .Dostaje zastrzyki z gentamicin krk dziś przyszły wyniki córki 4 latka o okazało się ze ona ma również ta bakterie 10^5 .Co to za bakteria?i dlaczego mamy ja obydwie? ?ona często ma zapalenie dróg moczowych skarży się ba ból brzuszka w zwykłym moczu duża ilość bakterii oraz ph7 i b.liczne szczawiany wapnia.Bardzo proszę o odpowiedź co to może się dziać i co dalej robić? Czy to zaraźliwe skoro ja mam i młodsza córka to może mąż też ma i druga córka? ? Bardzo proszę o odpowiedź. ...

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Bakterie entrococcus fecalis naturalnie występują w przewodzie pokarmowym. Dopiero gdy znajdą się w nieodpowiednim miejscu (np. w drogach moczowych) mogą być chorobotwórcze. Szczególnie często na zapalenie dróg moczowych cierpią właśnie kobiety i dziewczynki. Wynika to z budowy anatomicznej kobiet. Dlatego, poza odpowiednim leczeniem, niezbędna jest prawidłowa higiena krocza. Jeśli ma Pani wątpliwości jak zadbać o czystość krocza u córeczek polecam artykuł na ten temat: https://mamaginekolog.pl/higiena-intymna-kobiet-urodzenia-doroslosci/ Oczywiście jest to jedna z możliwych przyczyn zakażenia dróg moczowych u córki, dlatego niezbędna jest wizyta kontrolna u pediatry.