Jak leczyć bezsenność na tle nerwicowym?

Witam, Od kilku miesięcy cierpię na bezsenność prawdopodobnie na tle nerwicowym. Nie potrafię obecnie zasnąć bez wspomagania lekami. Byłam na wizycie u psychiatry, który przepisał mi Trittico CR w dawce 50 mg. Przyjmuję lek od tygodnia, ale nie doświadczam wyraźnej poprawy. Początkowo brałam 25 mg, a po 5 dniach już docelowe 50 mg. Owszem zasypiam po jakimś czasie ok 1-2 h po położeniu się spać, ale budzę się często w nocy i albo zasypiam ponownie albo nie mogę zasnąć. Czy powinnam dać czas na działanie tego leku? Czy może nie jest to lek dla mnie? A może mogłabym go dodatkowo łączyć z melatonina lub valerianą?

Dzień Dobry Pani,

Zalecałabym Pani naturalną Melatoninę, nie powodującą efektów ubocznych, najlepiej w spray'u- szybciej działa (w porozumieniu z Farmaceutą).

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Bezsenność najczęściej ma podłoże psychologiczne.
Do najczęstszych przyczyn bezsenności należą stres,
przeżywane emocje, przykre doświadczenia z przeszłości,
depresja , nerwica, lęki i wiele innych.
Bezsenność często towarzyszy zaburzeniom nerwicowym.
Powinna Pani jednak wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie leczą nerwicy ani bezsenności i nie rozwiązuje żadnych
problemów, jedynie tłumi objawy.
Zapewne wie Pani o tym, że leki nasenne nie leczą bezsenności,
a jedynie pomagają zasnąć.
Jednakże tylko wtedy, gdy się je zażyje.
Poza tym, jeżeli leki nasenne przyjmowane są powyżej 4-6 tygodni, następuje przyzwyczajenie i rozwija się zjawisko tolerancji – zachodzi konieczność przyjmowania coraz większych dawek leku aby zasnąć. Jednocześnie organizm traci umiejętność spontanicznego zasypiania
bez leku.
Może też dojść do tego, że szyszynka zacznie coraz mniej wytwarzać melatoniny w sposób naturalny.
Aby wyleczyć zaburzenia nerwicowe, bezsenność i towarzyszące
im zaburzenia, należy poznać dokładnie naturę Pani problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak
i przyczynami zaburzeń nerwicowych i bezsenności oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl