Jak leczyć białe krosty na brodzie, okolicach ust i nosie?

Witam mam problem z białymi krostami które wyskakują mi juz od jakichś 15 miesiecy na samym początku wysypało mi cala brodę okolice ust i nosa poszedłem do lekarza po czym lekarz przepisał mi klindamycyne w płynie ktora mi pomogla ale niestety problem wrocil po jakichs 2 tygodniach co prawda troszke pomoglo bo na poczatku mialem tych krost mase a w tej chwili to sa 3 czasem 4,5 krost nastepnie przepisal mi erytromycyna ktora wcale mi nie pomogla poszedlem do dermatologa ktory kazal mi zrobic wymaz z ktorego wyszla bakteria Staphylococcus epidermidis wyszlo rowniez ze jest opornosc na klindamycyne i erytromycyne na reszte antybiotykow niby wrazliwa byla no i tak dermatolog przepisala mi doksycykline w tabl. rozex do smarowania ale skonczylo sie jak zwykle na poczatka jak bralem antybiotyki to wszystko zeszlo z twarzy ale po ich skonczyniu minelo jakies 3 tyg. i sie wszystko wrocilo poza tym z innego powody bralem augmentin i metronidazol w kroplowce poniewaz mialem infekcje bakteryjna (podbno jakies zatrucie) no i przy okazji obserwowalem te krosty no i pomoglo ale oczywiscie sie wrocilo poza tym skora na brodzie,policzkach i na srodku czola troche mi sie luszczy mam sporo w tych okolicach martwego naskorka i moje pytania sa nastepujace. Czy jest sens probowac z innymi antybiotykami? bo ide w przyszlym tygodniu do dermatologa i cos podejrzewam ze znowu przepisze mi antybiotyk, Jak ograniczyc ten martwy naskorek? czy sa jakies dobre kremy na to? no i oczywiscie jak wspomagac skore z tym problemem moze jakies leki bez recepty na tradzik ktos z panstwa mi poleci ? i tutaj daje link do zdiecia osoby z tym samym problemem znalazlem je na jakims forum anglojezycznym gdzie osoby maja ten sam problem co ja na tym zdieciu krosty wygladaja zupelnie tak samo jak moje https://static.acne.org/ipb_uploads/post-449454-0-51466300-1424067797.jpg Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

NA zrogowaciały naskórek najskuteczniejsze są peelingi oraz nawilżanie i natłuszczanie skóry odpowiednimi kremami.