Jak leczyć blizny po trądziku?

Mam blizny potrządzikowe (malutkie ale głębokie dziurki) na policzkach. Chciałabym pójść na zabieg laserem frakcyjnym jednak nie stać mnie na serie w krótkich odstępach. Mogłabym co pół roku, czy opłaca się wykonanie go w tak długich odstępach? Wiem też, że nie można go wykonywać w lecie- w takim razie ten odstęp mógłby wzrosnąć nawet do roku.

Dzień dobry,

Rok odstępu między zabiegami to zbyt długi okres czasu aby uzyskać zadowalające efekty. Przerwy powinny wynosić 6-8 tygodni, jeżeli z jakiś przyczyn będzie to 12 tygodni też nic złego się nie stanie, natomiast proszę pamiętać, że w przypadku lasera frakcyjnego chodzi o systematyczna ciągłą przebudowę skóry. Ilość zabiegów uzależniona jest między innymi od głębokości zmian oraz reakcji skóry pacjenta na zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, w przypadku zwiększenia odstępów pomiędzy zabiegami powinna mieć Pani świadomość, że na efekty będzie Pani musiała zaczekać odpowiednio dłużej, a także że mogą one nie wiązać się z taką skutecznością jak systematyczne wykonywanie procedur laserowych. Tym niemniej proces przebudowy skóry po zabiegu ablacyjnym laserem frakcyjnym trwa przez 3-6 miesięcy po jego wykonaniu. Stąd poprawa kondycji skóry może następować przez cały ten czas. Okres letni nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów laserowych. Przy odpowiednio stosowanej fotoprotekcji oraz świadomości następstw niestosowania się do zaleceń po zabiegu, procedurę można wykonywać również w porze letniej. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.