Jak leczyć blizny po zabiegu chirurgicznym?

W sierpniu miałam złamanie kości promieniowej nadgarstka. Operacyjnie założono płytkę i zespolono śrubami. Po 3 miesiącach ciągłego bólu w okolicy operowanej, mimo kilku serii zabiegów rehabilitacji, zdecydowano o kolejnej operacji, w wyniku czego m.in. wyjęte zostały śrubki z płytką. Podczas drugiej operacji okazało się, że przyczyną mojego bólu były twarde na całej długości blizny, zrosty. Cała rzecz w tym, że równie wiele powstało ich po drugim zabiegu. mija 2 m-ce a jest ich nadal tyle mimo intensywnej rehabilitacji, co gorsza - bolą, ciągną i bezlitośnie kłują aż do barku (już). Może jest skuteczny sposób aby się tego pozbyć? Gdybym wcześniej wiedziała, zaopatrzyłabym się w żel hialuronowy do zabiegu. Proszę o porady.

Zrosty powstają w wyniku unieruchomienia i zaburzenia ślizgu w obrebie tkanki łącznej. Na pani stan sklada sie na pewno wiele czynników, być może obszar zabiegu oraz prowadzona fozjoterapia. Jeśli ból pojawia sie już w barku może to swiadczyc o zaburzeniu calego łańcucha biokinematycznego i byc może radą byłaby fizjoterapia rozszerzona o dodatkowe obszary. Jeśli mineły kolejne dwa miesiące to znaczy że czas dziala już na niekorzyść. Proszę poszukac terapeuty stosujacego metode Fascial Manipulation FM, być moze bylby w stanie jeszcze pomóc. Jakoe zabiegi rehabilitacyjne miala Pani do tej pory?

Pozdrawiam Starzyk Damian www.rebalance.pl
https://m.facebook.com/ReBalanceGabinet/