Jak leczyć ból barku i okolic?

Witam; moim problemem jest ból barku i okolic. Przeciążyłem go 2 lata temu ciężką pracą. Próbowałem różnych ćwiczeń wzmacniających, rozciągających mięśnie, ale nie dały one zbyt wiele. Od lekarza pierwszego kontaktu, poza skierowaniem na fizjoterapię, dostałem jedynie niezbyt optymistyczne słowa. Ból uniemożliwia mi grę na gitarze, choć ograniczeń ruchowych nie mam. Lata wcześniej zdiagnozowano u mnie skoliozę w poł. korpusu i spłaszczoną lordozę - regularnie ćwiczę te parte. Proszę o wskazówki.

Ćwiczenia rozciągające i wzmacniające w sytuacji kiedy staw utracił swoją liniowość nie poprawią stanu a mogą nawet pogorszyc stan pacjenta. To z czym byc moze Pan sie boryka to dystorsje czyli sklejenia w obrebie tkanki miesniowo powieziowej. Tylko terapia ulierunkowana na tego typu problem moze przynoesc zadowalające efekty. Proszę odszukac terapeuty w swoim otoczeniu ktory zajmuje sie takimi problemami. Pozdrawiam