Jak leczyć ból karku?

Od dłuższego czasu odczuwam duży ból w okolicach karku bliżej lewej łopatki miałam robione rtg i wykazało skolioze lewołopatkową z rotacją kręgów. Miałam rehabilitacje i nic nie przeszło. Czy mam powody do obaw ?

Lek. Paweł Szadkowski

To zależy od nasilenia objawów i zmian w układzie ruchu. Odpowiednie ćwiczenia wykonywane regularnie i prawidłowe nawyki posturalne nie powinny być zaniedbywane. Warto omówić wszystko z lekarzem ortopedą, który zestawi wynik badania obrazowego z pani stanem klinicznym i zaproponuje ewentualne leczenie.