Jak leczyć ból oka po zmianie soczewki?

Drogi doktorze,miałem wymianę soczewki na soczewkę zwijaną.Po tym zabiegu odczuwam ból jak bym miał w oku kmień i dlatego bardzo mi łzawi oko i mam bardzo opuchnięteProblem jest taki,że gdy patrzę na biały przedmiot widze biel wpadającą w niebieski,a gdy patrze okiem zdrowym-widzę biel wpadającą w kolor kremowo-żółty.Dlaczego okulista nie mówi jakie są skutki zabiegu zaćmy"ból,łzawienie,itd.Zadałem pytanie pani dr.biorę warfin,czy mam przejść na kleksy,odpowiedż,jak sie pan boi to niech się pan uda do lekarza pierwszego kontaktu.Proszę o odpowiedż na w/w zagadnienia,

Witam. Po operacji zaćmy kolor świata na zewnątrz jest taki jaki był w dzieciństwie .Soczewka sztuczna jest cienka przezroczysta i takie kolory są naturalne jak Pan widzi teraz okiem po operacji. Natomiast jest pewne niebezpieczeństwo związane ze światłem ultrafioletowe. Należy unikać słońca używać okularów kapeluszy itp. celem ochrony siatkówki. Oko drugie z zaćma widzi na żółto bo ma w sobie 63 letnią soczewkę. Tak. Może Pan brać klexane. Pozdrawiam serdecznie