Jak leczyć ból podczas stosunku przy ektopii?

Od roku czuję silny ból podczas stosunku. Nasila się on przy głębokiej penetracji. Kolposkopia wykazała ektopię i HPV. Lekarka kazała mi przyjść za pól roku mówiąc, że "nic nie można zrobić". Czy to oznacza,że mam cierpieć następne pół roku?! Naprawdę nic nie mogę zrobić,żeby mój seks znów był normalny?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u lekarza ginekologa aby jeszcze inny specjalista się wypowiedział . Sadze ze nalezy wykonać diagnostyke w kierunku endometriozy