Jak leczyć ból podczas wypróżnienia?

Od 2-3 tygodni przy każdym wypróżnianiu czuję ogromny ból taki jak kłucie. Na papierze toaletowym nieraz widziałam kropelki krwi. Jestem w 17 tygodniu ciąży, słyszałam że to mogą być hemoroidy od ciężaru itp. Ale nie jestem w jakieś zaawansowanej ciazy żeby dziecko mi uciskało. Czy mam się czym obawiać? Czy to może zagrażać zdrowiu dziecka? Nie jestem pewna czy to hemoroidy czy coś innego a wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Czy stosować jakieś masci czy przemęczyc się do wizyty?

bezpiecznie może Pani stosować maści lub czopki z kwasem hialuronowym. będą działać łagodząco i powinny Pani pomóc złagodzić dolegliwości do momentu wizyty u lekarza