Jak leczyć ból podczas wzrostu zęba?

Dzien dobry, strasznie boli mnie przedostatni ząb na górze. Wczoraj byłam u dentysty, zrobił zdjęcie i stwierdził ze ósemka próbuje sie przebić i wejsc w dwa ostatnie zęby . Przepisał mi antybiotyk Amoxi 1000-1A Pharma. Ból jest tak duży że nie pomagają żadne leki nawet ketonal i tramal.. Na chwilę przechodzi jak płukam zimną wodą, ale trwa to jakąs minute i znowu musze płukać... Chciałabym zapytać czy mogę usunąć teraz tą ósemkę czy musze czekać aż skończę brać antybiotyk i przestanie boleć? Pozdrawiam

Dobry wieczór, antybiotyk w tym przypadku ma zmniejszyć stan zapalny przed zabiegiem, trochę wyciszyć ząb. Jeśli jest wskazanie do usunięcia zęba (tak jak Pani napisała ząb próbuje wejść między dwa ostatnie zęby) to na pewno nie można tego zbyt długo odroczyć. Może Pani wybrać się ponownie do lekarza prowadzącego by wspólnie ustalić datę usunięcia zęba i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zabiegiem.