Jak leczyć ból podczas zginania kolana?

Witam, Jestem kobietą w wieku 21 lat i zmagam się z bólem w kolanie, dokładnie po zgięciu kolana. Przykładowa sytuacja: siedzę po turecku przez 45 minut medytyjac, podczas wstawania praktycznie nie czyję lewej nogi od kolana w dół, a w kolanie ból jest najsilniejszy. 4 mieszacie temu stwierdzono u mnie endezopatię oraz koślawość kolan. Od tamtej pory jedynym większym wysilkiem fizycznym jest pływanie oraz chodzenie. Nie mówię tutaj o chodzeniu 20km dziennie, ale np 2/3km (przez cały dzień). Co zrobić w takiej sytuacji? Udać się na rehabilitacje? Ponowne badania?

Przede wszystkim, proszę nie dopuszczać do wystąpienia bólu - zmienić pozycję zanim wystąpi ból. Przyczyną objawów mogą być zarówno zmiany odwracalne jak i nieodwracalne. Badanie przeprowadzone przed rozpoczęciem rehabilitacji (fizjoterapii) powinno wskazać najbardziej prawdopodobną przyczynę, co pozwoli na trafne dobranie postępowania z zakresu fizjoterapii. Pozdrawiam