Jak leczyć ból prawej łydki z tyłu?

Witam, od długiego czasu narzekam na ból prawej łydki z tyłu. To trwa kilka lat. Są miesiące, kiedy ból nie dokucza, a przychodzi czas kiedy ból utrzymuje się tygodniami. Jest to jakby skurcz. Ból jest uciążliwy szczególnie kiedy mięśnie nie są napięte. Wystarczy że dotknę czegoś nieświadomie i ból jest nie do wytrzymania. Dodam, że miałam żylaka na tej nodze na udzie i kończył się pod kolanem. Myślałam że to od tego żylaka. Niestety po usunięciu żyły głównej która była niewydolna i tego żylaka tylko miesiąc nie odczuwalam bólu. Od tygodnia ból łydki mi doskwiera. Co to może oznaczać?

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności wykluczył bym zmiany naczyniowe w obrębie kończyny dolnej. W tym celu można udać się do chirurga oraz wykonać badanie USG doppler.