Jak leczyć ból w skroniach?

Witam, od 2 tygodni mam ból w skoroniach, raz jedna strona, raz druga czasami na raz obie, jest to taki bol uciskajacy , czuje jak mi"cisnienie pulsuje w zyłach", lekarz na poczatku powoedzial ze to migrena , a pozniej stwierdził ze napieciowe bóle głowy, żadne tableki nie pomagaja, a po tych na migrene (np zomig) czuje sie jeszcze gorzej. Ostatnio zauważyłam ze przy stresie sie nasila

Witam, z Pani opisu wyniku, że faktycznie mogą być to napięciowe bóle głowy. Przy tego typu dolegliwościach bardzo fajne efekty daje: terapia manualna, suche igłowanie, masaż tkanek głębokich. Zalecam wybrać się do wykfalifikowanego fizjoterapeuty w celu postawienia diagnozy i dobrania odpowiedniej terapii. W domowych warunkach można spróbować zastosować: zimne okłady, lekka aktywność fizyczna. Pozdrawiam

Dzień dobry. Lekarz, nie widząc przyczyn medycznych Pani objawów, prawdopodobnie poinformował Panią, że dalszym leczeniem właściwym będzie kontakt ze specjalistą zajmującym się psychologicznym funkcjonowaniem człowieka. Migrenowe, przewlekłe bóle głowy są częstym objawem somatycznym wśród różnego rodzaju zaburzeń nastroju, lękowych, trudności w konstruktywnym poradzeniem sobie ze stresem. Proszę zgłosić się do psychologa lub lekarza-psychiatry celem przeprowadzenia procesu diagnostycznego, którego wyniki będą podstawą do dalszych wskazań terapeutycznych. Pozdrawiam.