Jak leczyć ból zęba i słabe zęby?

Witam. Od zawsze miałam bardzo słabe zęby. Kilka dni temu zaczęła boleć mnie prawa 4; chodzę na wizyty kontrolne u dentysty, ale nie zauważyli ubytku wcześniej (dlaczego?). Okazało się, że ząb jest do leczenia kanałowego, ale wiąże się to z bardzo dużymi kosztami. Ogólnie mam słabe zęby, więc czy mogłabym w tej chwili po prostu wyrwać wszystkie i zrobić implanty?. (Mam też bielactwo). Gdzie iść, co robić? Nie chcę "kanałówki" bo wydaje mi się, że będzie ich więcej i nie jest to stały efekt.

Dzień dobry, proszę nie rezygnować z leczenia kanałowego. Z usunięciem zęba nie ma się co spieszyc, zawsze zdąży Pani to zrobić. Implanty stanowią bardzo dobre uzupełnienie brakujących zębów, ale powinno się je stosować tylko jeśli inne metody pozwalające na zachowanie zęba nie są już możliwe do zastosowania.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula