Jak leczyć ból zęba po opiłowaniu?

Dzien donry. Miałam tydzień temu wstawiona koronkę na dolnej 6. W czasie opracowywania koronki dentystka stwierdziła że górny ząb jest za długi i opilowala go. Stwierdziła że nadwrażliwość tego zdrowego zęba przejdzie co faktycznie się stało ale niestety nie mogę zagryzac ta strona gdyż po tygodniu ząb boli przy nagryzaniu. Dodam że miał plombe i nie bolal wcześniej. Czy uważacie Państwo żeby czekać może samo przejdzie czy dentystka tak opilowala zdrowy ząb że teraz boli?

Każda utrata twardych tkanek, czy to z powodu urazu czy też usunięcia wiertłęm, zęba może prowadzić do nadwrażliwości. Z czasem te dolegliwości zazwyczaj mijają. Można temu zaradzić wcierając preparaty z fluorem, lakiery. Jednak poleciłbym ponowną wizytę w gabinecie i przedstawienie problemu lekarzowi prowadzącemu leczenia. Pozdrawiam.