Jak leczyć ból zębów po endodoncji?

Dzień dobry, Wczoraj leczyłam zęba kanałowo (6 górna), ząb został wypełniony i mam wrócić 01.03 na skończenie leczenia kanałowego. Niestety gdy znieczulenie przestało działać strasznie mocno bolał mnie ten ząb i pojawiła sie opuchlizna policzka. Dzisiaj ten ząb boli mnie przy nacisku i nadal policzek jest opuchnięty. Nie dostałam żadnego antybiotyku. Czy powinnam udać się jeszcze dzisiaj po raz kolejny do stomatologa? Pozdrawiam,

Po leczeniu kanałowym mogą pojawić się przejściowe dolegliwości bólowe. Jeżeli całe leczenie było przeprowadzone pod kontrolą endometru i RTG nie ma powodów do obaw. Ważne jest aby na zdjęciach RTG wykonanych w czasie leczenia i po wszystko było prawidłowo. Trzeba jak najszybciej odbudować zęba po leczeniu. Jeżeli nie było wykonane żadne zdjęcie trzeba wykonać takie badania i najlepiej tomografię komputerową aby w 3D ocenić poprawność wypełnienia kanałow.