Jak leczyć ból zlokalizowany w górnej części żeber?

Mój problem dotyczy bólu zlokalizowanego w górnej części żeber, po lewej stronie. Ból jest stale obecny, nasila się po wypiciu nawej małej dawki alkoholu. Dodatkowo mam częste przewlekłe bóle gardła, stale powiększone bolesne węzły chłonne pod pachami oraz mniejsze na szyi, objawy grypowe jak katar, ból głowy, nudności, brak gorączki, jedynie czasem napady gorąca, nocne poty. Jestem osłabiony, mam zawroty głowy, ból gardła jest obecny stale, sprawia wrażenie jakby coś na stałe siedziało w gardle. Dodatkowo czuję nacisk w górnej części nadbrzusza. Prawie zawsze na papierze toaletowym jest świeża krew, niewielkie ilości, ale niemal zawsze. Po zjedzeniu ostrego lub słodkiego (szczególnie czekolady) dodatkowo czuję swędzenie w okolicy odbytu i krew pojawia się zawsze. Badania krwi mam w normie, usg w normie, próby wątrobowe również. Ból po lewej stronie żeber jest obecny zawsze przy dotyku, czasem jest to ból kłujący, który promieniuje do pleców oraz do prawej strony brzucha. Mam do tego chrypę, która nie mija, objawy mam od ponad roku, niektóre jak ból gardła i krwawienie z odbytu nawet dłużej - 3-4 lata. Byłem u kilku lekarzy, miałem robioną gastroskopię, która wykazała zaleczony refluks, nie mam wykazanych żadnych nieprawidłowości w badaniach, jednak symptomy się nasilają. Mam od wielu lat podwyższony poziom testosterony i dhea-so4. Poziom hormonów w normie, jedyne co zauważył lekarz, że rozmiar mojej trzustki jest nieco za mały, jednak badania trzustki były w normie. Mam 32 lata. Około 14 lat temu zawodowo zajmując się sportem brałem sterydy anaboliczne przez okres 6 miesięcy, co obawiam się mogło wpłynąć na moją obecną kondycję, jednak kiedy wspominam o tym lekarzom, słyszę że był to zbyt krótki okres i wszystko powinno wrócić do normy. Mam jednak zaburzoną spermatogenezę i bezpłodność, która myślę, że jest bezpośrednio związana z przyjmowaniem sterydów. Nie wiem w jakim kierunku dalej prowadzić badania aby dojść do sedna dolegliwości, które mnie trapią. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

a jak wygląda morfologia z rozmazem ręcznym? konieczna ponowna wizyta u internisty aby zebrać wszystkie dotychczasowe wyniki oraz objawy i sądzę że wskazana jest także konsultacja lekarza hematologa.