Jak leczyć bóle i problemy z lewym kolanem?

Witam. Mam 32 lata. Jestem aktywna fizycznie od 7 lat (regularnie fitness i siłownia, oraz dużo ruchu w pracy). Od kilku lat mam problem z lewym kolanem. podczas jazdy samochodem dłuższej niż 20 minut, odczuwam ogromny ból w kolanie. Po dojechaniu na miejsce mam problem by wysiąść z auta i przez jakieś 10 minut nie jestem w stanie normalnie iść przez ten ból. Co ciekawe jestem kierowcą i gdy prowadzę auto, bólu nie ma. Gdy jadę jako pasażer ból jest. Podejrzewam że to kwestia ustawienia nogi w trakcie jazdy i pewnie drgania. Kolano nie jest opuchnięta i ból w żadnym innym przypadku się nie pojawia. Proszę o poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli dolegliwości nie były wywołane przez żaden uraz to mogą wskazywać na początek zmian zwyrodnieniowych. Najlepiej jednak będzie udać się na konsultację do lekarza ortopedy, który pokieruje dalszą diagnostyką.