Jak leczyć bóle kręgosłupa i zwyrodnienie odcinka szyjnego?

Witam.Od ok 2 lat miałem ból głowy przy ruchach na boli.Stwierdzono zwyrodnienie odcinka szyjnego kręgosłupa.Rehabilitacja pomogła "chwilowo". Obecnie ból występuje przy każdym ruchu na boki jest " dzgający" i bardzo dokuczliwy. Lekarz rodzinny daje mi tabletki p.bólowe ale to nic nie daje. Co mogę zrobić? Rezonans magnetyczny głowy mam na sierpień. Boli i to mnie martwi. Pozdrawiam.

Witam!
Leczenie farmakologiczne jest typowo objawowe. Podstawa - rehabilitacja, ew. krioterapia. Należy też rozważyć blokady, techniki manualne. Po wynikach badań obrazowych nie oczekiwałbym zbyt wiele - to tylko badania dodatkowe. DOBRA REHABILITACJA plus któryś z leków SSRI (działają przeciwbólowo tam, gdzie zawodzą leki typowo p/bólowe, np. oporne neuralgie!).
Powodzenia
W. Łuczkowski.