Jak leczyć bóle po ekstrakcji ósemki?

Witam 16 dni temu miałam zabieg usuwania ósemki. Konieczne było rozcięcie dziąsła i dłutowanie zęba. Założono mi szwy. Po 2 dniach wystąpiła gorączka i dentysta zamienił antybiotyk, co pomogło. Niestety nie mogę w pełni otworzyć szczęki i to z dnia na dzień nie poprawia się. Dodatkowo czuje promieniowanie w kierunku ucha a próby otworzenia szczęki sa bolesne. Powinnam się martwić?

Dzień dobry, proces gojenia po usunięciu ósemki jest długotrwały. Lekarz przepisał antybiotyk, gorączka pewnie spadłą. Jednocześnie z Pani opisu wynika, że ból powoli się zmniejsza i występuje głównie przy otwieraniu ust. Proszę cierpliwie poczekać, aż szczękościsk ustanie. Próby otwierania ust "na siłę" nie pomogą, a tylko niepotrzebnie podrażniają mięśnie w tej okolicy. Oczywiście lekarz musi skontrolować czy rana prawidłowo się toi i nie ma w niej ropy.