Jak leczyć bóle pod żebrami przy chorobie tarczycy?

Mam 31 lat od 6 lat lecze niedoczynność tarczycy.Często mam problemy z układem trawiennym niestety moj lekarz rodzinny to bagatelizuje.Po posiłku często dokucza mi ból z lewej strony pod żebrami.Często mam gazy wzdęcia i bulgotanie.Cały brzuch jakby mnie mulił.Ostatnio po posiłkach czuje mdłości i ból głowy.Mam stwierdzoną anemie na którą przyjmuje Sorbifer Durules a na ból brzucha bez badań dostałam duspatalin retard.Stolec różnie raz ok raz rozwolnienie.Często mam bolesne gazy czuje jak wędrują w brzuchu a nawet widze i boli czasami aż zwija z bólu ulga gdy już dojdzie na sam dół wtedy szybko do toalety aby sie wypróżnić bądź wypyścić gazy.W tamtym roku przez pewien czas miałam tak że codziennie podczas śniadania gdy przełykałam pierwszy kęs czułam ból po lewej stronie Pani doktor kazała mi podjadać w nocy żeby żołądek nie był pusty.Martwie się czy to wrzody czy coś groźniejszego do jakiego lekarza udać się na konsultację?

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej skonsultować się z gastroenterologiem. Przyjmowanie preparatów żelaza doustnie może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, zaparcia lub biegunki (ich nasilenie zależy od rodzaju preparatu), ciemne zabarwienie stolca, uczucie przepełnienia żołądka, bóle żołądka. Warto to wziąć pod uwagę przy diagnostyce różnicowej. Niemniej jednak przewlekły ból w nadbrzuszu wymaga diagnostyki (w tym prawdopodobnie gastroskopii).