Jak leczyć bóle stawów dłoni?

Witam od jakiegoś czasu konkretnie 3 miesięcy podjąłem pracę jako spawacz punktowy. Pracuje na zgrzewarkach i strasznie bolą mnie dłonie stawy i nadgarstki. Po dłuższym odpoczynku szczególnie rano po nocy blokują mi się palce i przeskakują jakby stawy (strzelają trzaskają). Co to może być czy to coś poważnego? Towarzyszy temu ból. Smaruje ręce maściami przeciwbólowymi ale to pomaga nie na długo. Proszę o pomoc czy mam zapalenie stawów? Czy to jakaś choroba?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję rtg stawów rąk oraz kontrolę u ortopedy mogą to być objawy zapalenia stawów.
Pozdrawiam