Jak leczyć bolesne skręty jelit przy zespole jelita drażliwego?

Witam. Chciałbym się poradzić w kwestii koszmaru jaki przeżywam. Cierpię na zespół jelita drażliwego, jest do tego stopnia uciążliwy ze nie pracuje już 15 miesięcy, przed wystąpieniem choroby byłem bardzo nerwowym człowiekiem. Przyjmuje leki rozkurczowe, minimalnie regulują one skręty jelita grubego ale mam ciągle uczucie pieczenia, kolonoskopia bez zmian. Próbowałem 3 różnych antydepresantòw ale za każdym razem po kilku tabletkach bòle są nie do zniesienia i muszę odstawiać. Co robić?

Trzeba w tej sprawie udać się na konsultację bezpośrednio do gastroenterologa. Jest bardzo dużo możliwości leczenia zespołu jelita drażliwego, wiele także środków psychotropowych pomagających w tej chorobie. Trzeba tylko te leki odpowiednio dobrać do pacjenta. Musi tym się zająć gastroenterolog.