Jak leczyć chorobę dwubiegunową u 26-latka?

Dzień dobry, Od 5 lat mam zdiagnozowaną chorobę bipolarną, a od niedługiego czasu również współistniejące zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Uczęszczam od 2017 r. na psychoterapię prowadzoną w nurcie psychodynamicznym, która w ostatnim okresie zaczęła budzić moje wątpliwości. Otóż psychoterapeuta stwierdził, że ChAD, a nawet schizofrenię można całkowicie wyleczyć psychoanalizą ("nie istnieje nieuleczalna choroba psychiczna, a wszystko zależy od pacjenta"), a leki "tylko usuwają objawy, a nie przyczynę". Usłyszałem także, że rozróżnianie moich schorzeń na dwa problemy ma sens tylko dla NFZ-tu i psychiatrów, którym jest to potrzebne "do utartych ścieżek leczenia", bo źródło problemu "jest takie samo". Prosiłbym w związku z tym o wskazówkę, czy te stwierdzenia są prawdziwe z punktu widzenia obecnego stanu nauki, gdyż poważnie zastanawiam się nad zmianą psychoterapeuty, jako że wydaje mi się, być może bezpodstawnie, że jest w błędzie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Życzę powodzenia w wyborze psychoterapeuty oraz wytrwalości w leczeniu.
Pozdrawiam serdecznie,
Jacek Romański