Jak leczyć chorobę odkleszczową u 39-latki?

Witam od 15 lat mam mnostwo obiawow w zyciu 5 widzianych kleszczy od 3 lat dodatnie przeciwciala na borelioze w igm igg plus plyn mozgowo rdzeniowy ostatnia antykobioterapia 7 miesiecy temu bez poprawy mowie pani doktor ze sie zle czuje a pani ze antybiotyk niepotrzebny mimo dodatnich przeciwcial w 2 klasach co robic prosze o pomoc elisa igg43.3 igm 34.8 wester blot igg igg p39 igg ospc igg p41 igg antyngen p 58 igg antyngen p18 igg antyngen vise ba vise bg igm igm p39 igm ospc adv bg bc bb bsp

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Stan, w którym wynik przeciwciał jest dodatni a nie ma objawów boreliozy, nie powinno się leczyć antybiotykami. W takim wypadku lekarz powinien zweryfikować objawy i na tej podstawie zdecydować o dalszej diagnostyce lub leczeniu.