Jak leczyć chrząkanie u dziecka?

Witam , jestem po wizycie laryngologicznej z córką ( nic nie stwierdzono , gardło , uszy czyste ) 9 letnia córka nadal uporczywie chrząka od kilku miesięcy.Pediatra zaleca tylko tabletki do ssania , cezerę i krople do nosa oraz szczepionkę ismigen córka bierze teraz 3-cią dawkę.Zrobiono badania kału , moczu , krwi pod względem pasożytów , także badanie tarczycy tsh , ft3 , ft4 - wszystko w normie a chrząkanie nie mija. Do kogo jeszcze mogę się zgłosić o pomoc , jakie badania wykonać dziecku?

Dzień Dobry Pani,

Symptom "chrząkania" przez Pani córkę może wskazywać na odpowiedź już nawykową radzenia sobie z niepokojem, sytuacją stresową.

Zalecałabym Pani kontrolną konsultację u psychologa dziecięcego.

Serdeczności i radości dla Pani i Córki,
irena.mielnik.madej@gmail.com