Jak leczyć ciągłe infekcje dróg oddechowych?

Dzień dobry! Od dłuższego czasu mam spore problemy z górnymi drogami oddechowymi (ciągły kaszel, ból gardła, ale także bardzo uciążliwy katar, ból głowy zatkany nos i zaburzenia czucia, ciągłe zmęczenie). Dodam, że mam astmę na którą leczę się od wielunastu lat. Pracuje w żłobku, więc mam styczność z dziećmi chorymi także. Zastanawiałam się nad wykonaniem wymazu z gardła i nosa. Czy może ono pomóc w postawieniu jakiejś diagnozy? Tylko czy wykonać wymaz pod kątem bakterii czy grzybów? może oba?

Widzę, że masz polską paranoję alergii i astmy, której rozpoznanie wymuszają pewni producenci leków sterydowych na cienkich lekarzach w zamian za dlugopisy albo inne pierdoły. Przestań się leczyć od dzisiaj, wyrzuć wszystkie leki od dzisiaj. I napisz za tydzień.....dziękuję.