Jak leczyć ciągle zatkane zatoki?
Witam, od wielu lat mam ciagly probem z zapchanymi zatokami. W tej chwili od ponad miesiaca mam okropne bole zatok i zapchany nos jak beton. W koncu zrobiono mi rtg. O dziwo lekarz stwierdzil, ze zatoki mam czyste. Jednak znalazl kostniaka w zatoce czolowej. Antybiotyki nie pomagają, czuje sie wciąż tak samo. Co mam o tym myśleć i na co czekac? ,czuje sie gdybym miala wieczna grype

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Najlepszym rozwiązaniem będzie udać się na wizytę do laryngologa. Pani dolegliwości mogą wynikać z przewlekłego zap. zatok (i w tym przypadku leczeniem jest kilkumiesięczna terapia sterydem donosowo), alergii, czy innych patologii. Dlatego konieczne jest wykonanie dokładnego badania. Proszę pamiętać o tym żeby nie nadużywać leków obkurczających błonę śluzową (ksylometazolina), bo przewlekłe ich stosowanie tylko nasili Pani dolegliwości.