Jak leczyć ciągle zatkane zatoki?

Witam, od wielu lat mam ciagly probem z zapchanymi zatokami. W tej chwili od ponad miesiaca mam okropne bole zatok i zapchany nos jak beton. W koncu zrobiono mi rtg. O dziwo lekarz stwierdzil, ze zatoki mam czyste. Jednak znalazl kostniaka w zatoce czolowej. Antybiotyki nie pomagają, czuje sie wciąż tak samo. Co mam o tym myśleć i na co czekac? ,czuje sie gdybym miala wieczna grype

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepszym rozwiązaniem będzie udać się na wizytę do laryngologa. Pani dolegliwości mogą wynikać z przewlekłego zap. zatok (i w tym przypadku leczeniem jest kilkumiesięczna terapia sterydem donosowo), alergii, czy innych patologii. Dlatego konieczne jest wykonanie dokładnego badania. Proszę pamiętać o tym żeby nie nadużywać leków obkurczających błonę śluzową (ksylometazolina), bo przewlekłe ich stosowanie tylko nasili Pani dolegliwości.