Jak leczyć ciągłe zmęczenie i brak chęci do życia?

Od dwóch lat nie mam siły na nic, do aktywności zapalam się mocno, ale na chwilę. Nie potrafię się z niczego cieszyć. Jestem rozdrażniony i często wybucham. Męczą mnie lęki - w wielu sytuacjach dopatruję się spisku - cały świat chce mi zaszkodzić. Znacznie ograniczyłem swoje życie towarzyskie, zaczynam patrzeć na większość ludzi z obrzydzeniem. Miewam myśli samobójcze. Budzę się z myślą :" Obudziłem się - niestety". Jestem często zmęczony, mimo że nie mam ku temu powodów. Mam już tego dość...

Dzień dobry.

To o czym Pan wspomina domyślam się, że jest dla Pana trudne i powoduje niechciane nastroje.
Myślę, że warto by porozmawiał Pan z kimś dla Pana ważnym. O swoich lękach, o myślach, o tym jak zmieniło się Pana życie, o tym czego Pan potrzebuje. Proszę dać sobie przyzwolenie na smutek, lęk, niechęć, trudne emocje itd.
Ponadto proponuję Panu wizytę u psychoterapeuty celem diagnostyki i ew. pracy na przyszłość. To naprawdę może znacząco odmienić Pana myśli, a myśli zmieniają działanie.
Do momentu wizyty u psychoterapeuty proponuję skorzystać w trudnych chwilach z tel. 116 123 - bezpłatnej infolinii: Telefon Zaufania dla Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym.

Życzę Panu odwagi i otwarcia na nowe,
Dariusz Pysz-Waberski

Dzień dobry.

Zachęcam Pana do skontaktowania się ze specjalistą. Taka wizyta powinna odbyć się już w sytuacji, kiedy ktoś przez długi czas odczuwa zmęczenie, czuje się rozdrażniony i przezywa stany lękowe. Jeśli miewa Pan myśli samobójcze, to jest to tym bardziej konieczne.

Oczywiście pomocny może okazać się psycholog, jednak na początku proponuję, żeby zgłosił się Pan do lekarza psychiatry. Postawi on diagnozę i zaproponuje dalsze kroki.

Rozumiem, że Pana sytuacja jest trudna i chciałby ją Pan zmienić. Dobrze, że zdecydował się Pan napisać, teraz zachęcam do podjęcia kolejnego kroku i umówienia się na wizytę.

Życzę powodzenia
Tomasz Krasuski

Witam,
Drogi Panie, bardzo dobrze, że szuka Pan przyczyn zmian w swoim funkcjonowaniu. Niepokojące jest, że problem istnieje już od pewnego czasu. Z opisu wynika, że samopoczucie utrudnia funkcjonowanie w wielu sferach życia, kontakt z ludźmi, aktywność zawodową. W takiej sytuacji, a dodatkowo, przy występujących myślach samobójczych, konsultacja ze specjalistą, jest wysoce zalecana. Psychiatra oceni sytuacje, być może zaproponuje leczenie farmakologiczne. Niezależnie od diagnozy i terapii medycznej, potrzebne jest wsparcie psychoterapeutyczne. Dobra terapia zapewni szybsze efekty lecznicze, a także zmniejszy się ryzyko ponownych problemów w przyszłości.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,

Z tego co Pan opisuje, sytuacja trwa już długo- zbyt długo. Najwyższy czas aby poszukać specjalistycznej pomocy u psychoterapeuty, podjąć terapię, aby dać sobie szansę na zmianę postrzegania ludzi i świata, w szczególności niepokojące są pojawiające się myśli samobójcze.
Proszę nie zwlekać z poszukaniem pomocy,

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Witam, napisał Pan że czuje spadek energii, nie odczuwa radości, jest rozdrażniony i wybuchowy, odczuwa lęk. Ograniczył życie towarzyskie. Miewa myśli samobójcze. Opisane objawy mogą towarzyszyć zaburzeniom depresyjnym. Nie należy ich lekceważyć. To dobrze że szuka Pan pomocy. Proszę skorzystać z konsultacji w poradni zdrowia psychicznego, pomocy lekarza psychiatry i psychologa, podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Aby Panu pomóc należy określić, co dokładnie Panu dolega.
Pana objawy mogą wskazywać zarówno na zaburzenia
nerwicowe jak też na poważną chorobę,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji z psychologiem lub z psychiatrą,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie ewentualnie psychoterapię, gdyż Pana objawy
mogą przerodzić się w poważne zaburzenia.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
a przede wszystkim z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Pana zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl