Jak leczyć ciągły stres w młodym wieku?

Cześć Mam dość dziwne dolegliwości. Nie wiem czy może to być powiązane ze stresem bądź nerwica ale... Miałem dość stresujące życie w ostatnim pół roku. Mega stres w pracy. Zmieniłem prace oraz miejsce zamieszkania, zmieniłem Polskę na Niemcy. Od samego początku po przyjeździe do Niemiec zaczęły dziwnie drżenia mięśni nóg ( uczucie drżenia przez kilka godzin bez przerwy ), po jakimś czasie rozeszły sie na całe ciało ). Przechodziłem lęki, napadowe uczucie gorąca. Poszedłem do lekarza i stwierdzil, że zbyt duży stres i dał herbatkę uspokajająca. Kuzynka ( lekarz ) stwierdziła, że niedobór magnezu. Zacząłem brać magnez. Po tygodniu objawy drżenia przeszły. Od tego czasu minął niecały miesiąc, a ja dalej czuje się... słabo i niewyraźnie. Ciągle mam chrype i kaszel ( od 3 tygodniu ), w zeszłym miesiącu zaczęła od tak szczypac mnie skóra na ciele ( może to być powiązane z tym, że akurat w tym czasie oddałem ciuchy do pralni ), zacząłem brać wapno i po kilku dniach praktycznie przeszło choć nie do końca. Czuje się osłabiony i senny, w nocy się budzę, czuje się czasami bez werwy, a czasami mógłbym góry przenosić i tak mi się to wymija jedno z drugim, czasami miałem tak, że budzilem się w nocy zalany potem. Dalej czuje się osłabiony, czasami czuje jakbym czegoś zapominal, robię jedno, a robie drugie. Miałem równiez tak, że podczas tygodnia nie jadłem prawie wcale, czulem ścisk w żołądku i mega spięcie całego ciała. Teraz jem normalnie, zacząłem biegac i zdrowo jeść i jest lekka poprawa, choć. .. Juz sam nie wiem jak się powinienem czuć normalnie... Robiłem badania krwi i poza podwyższonym cholesterolem nie ma nic :) Dodam, że mam 23 lata i wagę adekwatna do wagi ciała. Czasami drżą mi różne części ciała ale są one krótkie. Mam uczucie otumanienia. Ktoś wie z czym może to wszystko się wiązać i jak to wszystko rozwiązać? ( dodam, że życie za granicą mi nie służy i sam to czuje po sobie ) Z góry dzięki :)

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy mogą wynikać z zaburzeń nerwicowych (tu pomóc może lekarz psychiatra), ale sugeruję udać się również do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania i oceny pana stanu somatycznego. Chrypka i kaszel wymagałaby konsultacji laryngologa.