Jak leczyć cofnięcie dolnej szczęki?

Dzień dobry!U mojego 7letniego syna ortodata stwierdził cofnięcie dolnej szczęki i zalecił minimalne podpięcie wedzidelka dolnego. Jakie mogą być skutki cofnietej szczęki?Wade zdryzu ma duzo osob i przeciez nikt nie musi byc idealny.Czy sa jeszcze jakies inne skutki?Dodam że mój synek wymawia prawidłowo.wszystkie głoski, przezuwa wszystkie pokarmy bez trudu..

Wada zgryzu to poważny problem na całe życie człowieka z licznymi negatywnymi skutkami w związku z nieprawidłowym żuciem a więc nieprawidłowym przygotowaniem treści pokarmowej do dalszych odcinków przewodu pokarmowego. To upośledzenie trawienia białek, węglowodanów , tłuszczów to upośledzenie wchłaniania witamin i minerałów. To gorszy rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. Bierz się do roboty i nie oglądaj się na innych. Twoje dziecko chce być idealne. Kiedyś Ci to wypomni.