Jak leczyć czerniaka w środkowym palcu lewej stopy?

Mam rozpoznanego czerniaka w środkowym palcu lewej stopy. Powiększony węzeł chłonny w pachwinie, który w ostatnim czasie znacznie się powiększył i zaczął boleć. Do operacji pozostało mi 7 dni. nie wiem jednak czy objawy związane z bólem węzła nie są oznaką czegoś poważnego, co wymaga natychmiastowego działania. Proszę mi powiedzieć czy powinienem coś zrobić czy poczekać na termin przyjęcia do szpitala. Marian

Lek. Paweł Szadkowski

Wydaje mi się, że niewiele oprócz czekania na operację może Pan teraz zrobić. Jeśliby jednak wystąpiły bardzo niepokojące objawy np. duży obrzęk nogi, nagła duszność, silny ból w klatce piersiowej i.in. sugeruję, żeby udał się Pan na SOR.