Jak leczyć czerwoną nogę na wysokości łydki?

Bardzo proszę o udzielenie odp. na moje pytanie. Tata wiek 65 lat był już u wielu specjalistów, każdy podaje inną diagnozę od żylaków, niewydolności krążeniowej po rumień. Ma od kilku miesięcy czerwoną nogę na wysokości łydki, jest gorąca. Nic nie pomaga...Miewa migotanie przedsionków, otyły, cukrzyca II. Proszę o radę co robić, gdzie się udać, bo nie mamy już pomysłu, a ojciec bardzo przeżywa ten stan. Proszę nie zostawiać mnie bez odp. Gdzie szukać pomocy?

Należy systematycznie wspomagać krążenie krwi przez powolne ćwiczenia stopy w systemie: zgięcie podeszwowe, trzymanie 2 sek, następnie rozluźnienie i zgjęcie grzbietowe 2 sek, i rozluźnienie. Dodatkowo wolne ruchy - krążenie stopą (prawo/lewo), odwracanie/nawracanie. Ćwiczenia najlepiej wykonywać przy stopie opartej np. na stołku. Ćwiczenia wspomogą krążenie krwi. Dodatkowo można próbować schładzać nogę przed ćwiczeniami masujące ją lodem lub okładem żelowym. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki