Jak leczyć czerwone kropki na penisie bez wizyty u lekarza?

Dzień dobry, Proszę o poradę, ponieważ bardzo mnie stresuje moja obecna zdrowotna sytuacja. Dostałem czerwonych kropek na penisie, mam je od 2-3 dni. Napletek zaczął mnie swędzieć. Wiem, że powinienem udać się do dermatologa, wszędzie o tym pisze, ale wolałbym żeby dostać jakąś maść, lek po którym to zniknie, unikając wizyty. O ile oczywiście będzie to możliwe. Może jest jakaś maść bez recepty, którą można zastosować w tym miejscu i to pomoże? Jeżeli tak to jaka może to być maść. Nie chciałbym, aby swędzenie przerodziło się w coś bardziej poważnego i wymagało wizytu u specjalisty. Trochę się krępuję przed obcymi ludźmi. Nie chciałbym, aby ktoś mnie oglądał. Proszę o informacje. Pozdrawiam. Dziękuję :)

Oczywiście z tym problemem trzeba skonsultować się z dermatologiem. Takie zmiany i takie dolegliwości jakie Pan opisuje wskazują na grzybicę członka. Samo miejscowe leczenie lekami bez recepty w takim przypadku może być niewystarczające (np. Clotrimazolum 1% krem). Trzeba będzie na pewno włączyć leki ogólnie działające, czyli doustne przeciwgrzybicze, które są najskuteczniejsze, ale są na receptę. O wszystkim zadecyduje dermatolog po bezpośrednim badaniu. Ważnym jest leczenie w takim przypadku także partnerki seksualnej, która na pewno też jest także zakażona grzybiczo.