Jak leczyć częste infekcje u dziecka?

Witam. Nasza roczna córka, ur.w marcu zeszłego roku od października zeszłego roku choruje non stop na zapalenia krtani, oskrzeli i dolnych partii płuc.W ciągu 7mcy to już 15 raz... Nie pomaga Montelucast, zirtec, clemastin, ktore bierze codziennie.(jeździmy do alergologa) Ostatnio dostała rubomunyl i w trakcie terapii zachorowała na zapalenie płuc. Nie wiem gdzie juz mam szukac pomocy...a widze ze co kolejną chorobe jest coraz gorzej...kaszel utrzymuje sie juz dwa tygodnie, oddech jest jak u zaawansowanego astmatyka...testy alerg.wyszly ujemne, ieg całkowite wtedy norma do 15, u niej 30. Szczepienie na krztuśiec i pneumokoki miała. Wykluczone chlamydia, gronkowiec, ob, morfo, wszystko w porządku...Od wrzesnia zamieszkaliśmy w domu ktory 20 lat stał nie zamieszkany, w stanie zamkniętym. Od października zaczęły się choroby. Ostatnio jak robiłam przemeblowanie spod podligi poczulam zapach smoły...okazało sie ze jest to papa. Sporo zaczęłam czytac na temat budowy domów z lat 90tych...i sama juz nie wiem czy to moze byc przyczyna...jakie testy jeszczcze mozna zrobic dziecku rocznemu, co mozna podać, jak pomóc...bo widze ze obecne leczenie opiera si3 na metodzie prób i bledow...dziekuje. mama

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku warto skorzystać z konsultacji immunologa. Być może dolegliwości Pani córki wynikają z niedoboru odporności... Na pewno konieczna jest dalsza diagnostyka w celu odnalezienia przyczyny dolegliwości.