Jak leczyć częste infekcje ucha u dziecka?

Dzień dobry, moje dziecko (3 latka) ma często infekcje ucha, przeważnie dostaje antybiotyk; ostatnio miała tylko zaczerwienione ucho, więc nie dawałam Jej antybiotyku, tylko kropelko czosnkowe, ale zaniepokoiło mnie, że z tego chorego uszka wydobywa się czasem taki nieprzyjemny zapach, po prostu śmierdzi ryba; trwa to kilka godzin i przechodzi, czy znają Państwo przyczynę tego? pierwszy raz spotykam się z czymś takim więc proszę o poradę. Dziękuję bardzo i pozdrawiam!

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku należy skonsultować się z laryngologiem w celu pogłębienia diagnostyki. Częste infekcje ucha mogą być spowodowane min. przerośniętym migdałkiem gardłowym.