Jak leczyć częste oddawanie moczu i parcie?

Witam, od około 2 lat mam problemy z częstym oddawaniem moczu, w normalnych ilościach, nie mam problemów z nietrzymaniem moczu. Ok 2.5 roku temu zarazilam się bakterią helikobakter pyroli przez co miałam ciągłe biegunki przez około rok czasu. Teraz nadal odczuwam ciągłe parcie na stolec jednak nie muszę udawać się z tym do toalety, od paru miesięcy czuję też jakby parzenie w prawej stronie podbrzusza. Badania moczu i krwi wporządku, ginekologiczne również ok, w USG brzucha również nic nie wyszło więc lekarz stwierdził że wszystko jest wporządku. Ale mnie już te ciągłe oddawanie moczu bardzo męczy. Proszę o poradę do jakiego lekarza powinnam się udać. Czy to może być również coś z jelitami? Co mi może dolegać? Proszę o pomoc i jakąś podpowiedź co powinnam z tym zrobić, czy możliwe że mam kamienie ? I czy badanie krwi lub moczu je wykrywa? Martwi mnie to parzenie z boku i te ciągłe parcie na mocz i stolec..
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Jeśli problemy związane są z układem moczowym, wydalaniem moczu i samym procesem wydalania stolca to na pewno warto byłoby w tej sprawie w pierwszej kolejności skonsultować się z urologiem i proktologiem. Rozpoznanie kamicy dróg moczowych głównie polega na obrazowaniu czyli USG i w samym badaniu laboratoryjnym krwi czy moczu może nie zostać wyłapane.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty