Jak leczyć depresję i lęki?

Jak leczyć depresję nawracająca leczylam się 3 lata potem odstawił mi lekarz leki bo chciałam być w ciąży w lipcu 2016 zazylam ostatnie leki psychotropowe teraz wszystko wraca ponieważ nie przyjmuje już leków i byłam w ciąży i poronilam mam straszne leki wyjście do sklepu zasypianie budzenie się w nocy mało energii a nie chce wracać do psychotropowe bo chcę założyć rodzinę a to mi utrudnia i choruje jeszcze na nadciśnienie zaburzenia rytmu serca i niedoczynność tarczycy zamieniła się nadczynnośc

Witam, z opisu Pani sytuacji wynika, że powinna być Pani pod stałą opieką lekarza psychiatry, który dostosuje leczenie farmakologiczne do Pani planów macierzyńskich. Najlepsze efekty w terapii zaburzeń lękowych daje połączenie farmakoterapii z psychoterapią (polecam nurt psychoterapii behawioralno-poznawczej), dlatego proponuję również udać się do psychoterapeuty, aby przepracować bolesne emocje, których Pani doświadczyła.

Z Pani listu wynika, że problem wymaga pracy terapeutycznej, aby wyjść z depresji. Leki mogą Pani pomóc, ale przyczyna jest gdzieś głębiej, więc warto zadbać o siebie, korzystając z terapii.

Witam Panią
Bardzo niepokojące jest to, że jest to drugi epizod depresji.
Ryzyko nawrotu depresji rośnie wraz z każdym przebytym
epizodem. Po pierwszym epizodzie depresji ryzyko nawrotu
wynosi 50 procent.
Jeżeli wystąpiły dwa epizody depresji, to ryzyko
wystąpienia następnego wynosi ok. 70 procent.
Po trzecim epizodzie depresji ryzyko wystąpienia
następnego wynosi ok. 90 procent.
Poza tym, przy depresji nawracającej, bardzo
trudno jest osiągnąć całkowitą remisję choroby.
Depresja jest chorobą duszy, a cierpienia duszy trudno
wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
Leczenie farmakologiczne nie leczy depresji i nie rozwiązuje
żadnych problemów, jedynie tłumi objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty czasami o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia, ale jest to leczenie objawowe.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję
i jej konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu i na tej
podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji
czy bezsenności ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój i równowagę wewnętrzną
oraz uporać się z lękami, dzięki czemu odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl