Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 7 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć depresję i stany lękowe?

Witam. Kobieta 37 lat. Leczę się na depresję od 3lat. Choroba doprowadza mnie do stanu gdzie boję się wyjść z domu, zrobić cokolwiek bo mam wrażenie że robię wszystko źle. Najchętniej spałabym cały dzień. Mieszkam w domu gdzie jestem traktowana bardzo źle, wyzywana od najgorszych każdego dnia. Płaczę. Straciłam nadzieję na jakąkolwiek poprawe. Nie chce czasem żyć. Nie mam gdzie pójść. Mam 2 dzieci. Z partnerem też się nieukłada. Nie mam pracy. Nie stać mnie na płatna terapię. Pomocy.
KOBIETA, 37 LAT 10 miesięcy temu

Witam Panią Serdecznie,

Tak nie musi być! Proszę już nie zwlekać i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc specjalistyczną do Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, celem podjęcia psychoterapii.

Albo już teraz skontaktować się telefonicznie z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, pod nr 116 123, czynnym codziennie od godz. 14.00-22.00, gdzie uzyska Pani potrzebną pomoc i wsparcie psychologiczne (można dzwonić z nr stacjonarnych i komórkowych z każdego miejsca w Polsce).

Wspieram Panią mentalnie i życzę pomyślności, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Dzień dobry. Pisze Pani, że leczy się na depresję - rozumiem, że korzysta już Pani z systematycznej opieki lekarza psychiatry. To ważne, jeśli tak nie jest sugeruję, by od tego zacząć. Oprócz tego warto, by skorzystała Pani z pomocy psychoterapeutycznej. Jeśli nie ma Pani możliwości podjęcia terapii w praktyce prywatnej, wciąż pozostaje kilka możliwości:

1.) Psychoterapia w ramach NFZ (potrzebne skierowanie od lekarza psychiatry, ewentualnie internisty), o którą może Pani dopytać w Poradni Zdrowia Psychicznego, w której się Pani leczy.

2.) Można też znaleźć pomoc psychologiczną w takich miejscach jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Ośrodek Pomocy Społecznej - warto tam o taką pomoc zapytać.

3.) Pomoc psychologiczną mogą też świadczyć niektóre Środowiskowe Domy Samopomocy.

Być może warto również, by skorzystała Pani z pomocy o charakterze socjalnym - proszę o nią pytać w placówkach wymienionych powyżej w punkcie drugim.

Proszę nie wahać się z korzystania ze wspomnianej pomocy. Jeśli czuje Pani, że potrzebuje w tym wsparcia, proszę poprosić o to wsparcie kogoś Pani bliskiego, bądź zwrócić się o pomoc do pracownika socjalnego w Ośrodku Pomocy Społecznej (poprosić o te pomoc wprost.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka psycholog, psychoterapeuta https://www.psychoterapiakompas.pl https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy