Jak leczyć depresję jatrogenną?

Jak leczyć depresję jatrogenna?leki antydepr,psychoterapia,szpital,nie pomaga.chory był spełniony,szczęśliwy,bez traum,problemów,a teraz leży,nie chce żyć,myć się,swierdzona b.ostra depr.zadne problemy,czynniki zewnętrzne nie wpłynęły na to.to reakcja po sterydach.trwa kilka lat,a chory brał je kilka tyg i NAGLE depr się pojawiła.specjalisci nie wiedzą co dalej,nie ma dużej reakcji na leczenie.chory przeszedł długa psychoterapię,ale nawet terapeuta mówi że brak neg przezyc,a chory nie chce żyć

Witam
Nie należy przerywać leczenia.
Proszę też trzymać pieczę nad chorym.
gdyż mogą pojawiać się próby samobójcze.
Leczenie farmakologiczne należy połączyć z psychoterapią.
Terapia jest dostosowywana indywidualnie do pacjenta.
Należy jednak poszukać terapeuty, który specjalizuje się
w leczeniu ciężkich przypadków depresji.
Gdyby chciała Pani porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie, mam trochę wątpliwości związanej z diagnostyką. Z tego co wiem depresja jatrogenna wywołana jest stosowaniem izotretynoiny (Izotek), która jest pochodną witaminy A ale nie sterydem ?

"Jak go zwał tak go zwał" , zasada jest taka, jeżeli psychoterapia nie działa to trzeba zmienić albo rodzaj terapii albo terapeutę. Przy czym psychoterapia jest procedurą długotrwał i na pewno nie działa szybko.

jeżeli chodzi o leczenia psychiatryczna zasada jest identyczna jak powyższy.
Przy czym leczenie farmakologiczne powinno szybciej pomóc ale cały czas trzeba uważać na skutki uboczne, możliwość uzależnienia się. Tutaj także nie powinno się działać pochopnie. pozdrawiam