Jak leczyć depresję po OCD?

Witam serdecznie Od OCD dostalam niedawno depresji.Bralam dwa miesiace asentra)zero skutkow ubocznych i zero pozytywow),odstawilam.Zmienilam psychiatre i biore dwa tyg mozarin(znow zero skutkow ubocznych i zero pozytywow).Lek mam uogolniony,zadnych boli somatycznych,apetyt ok,ale mimo to nikne w oczach jak twierdzi rodzina.Jestem max smutna,max zmeczona,bez zadnej energii,a mam cele i marzenia,wiem co chce robic.Mam kochanego meza i synka,dom,stresow nie mam duzych,jak kazdy sporadyczne.Chcialabym lekami zredukowac objawy tej francowatej choroby,a pozniej mysle o klinice leczenia nerwic,by miec tak fachowa pomoc.Uwazam,ze jezdzenie do psychoterapeuty raz na tydzien,do tego pieniazki nie male,to nie dla mnie.Poza tym odkladam na wlasne mieszkanie,by sie moc cieszyc jak dawniej.Ciaza pewnie pobudzila to OCD,a moj ojciec jak zyl tez mial to.Mam ogromny zel do predyspozycji genowych,bo jest to jak los na loterii.Jak sie leczyc tymi lekami juz,bo trace pomysly?Chodze prywatnie,200zl za godzine tak przez 3 miesiace i konca poprawy jakiejs nie widac,przykre....Hormony mam ok,tarczyca,ginekolog ok,suplementuje sie i zdrowo odzywiam raczej.Nie da sie zyc z takimi objawami depresji.Ta choroba wyniszcza

Mimo wszystko polecam podjąć psychoterapię, jak najszybciej. Polecam terapię Poznawczo-behawioralną. Leki są doraźne i muszą być dobrze dobrane, by przynosiły efekty. Psychoterapią można sobie efektywnie o długotrwale pomóc. Pozdrawiam