Jak leczyć drętwienie ręki i ból?

Witajcie. Mam pewien kłopot z prawą ręką i chciałbym jej odnosnie zapytać o poradę. Otoz od pewnego czasu pracuje na maszynie szlifierskiej (ręcznej) w ocynkowni. Od jakichś 5 tygodni występowało sporadycznie drętwienie prawej dłoni. W tym momencie występuje to co noc. A drętwienie pojawia się w palcach 1 2 3 i idzie w raz z bólem do samego łokcia. Czy to przemęczenie od wysiłku w pracy czy też złe ułożenie ręki podczas snu? A moze cos poważniejszego? Bol sie nasila. Z gory dziekuje za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena w wstępnym badaniu neurologicznym przed lekarza POZ