Jak leczyć drżenia rąk na tle nerwowym?

Witam. Od kilku lat nasiliło mi się drżenie rąk w sytacjach stresowych i czuję wtedy kołatanie serca, nie mogąc nad tym zapanowac. Zrobilam hormony taczczycy. Są ok. Często myślę o tym,bojąc się kompromitacji w pracy. Czy pomoglby mi propranolol doraźnie albo psychoterapia CBT? Nie mam spadków nastroju i poza wyzej wymienionym objawem nic mi nie dolega(stąd moja niechęć do lekow psychotropowych). Bardzo proszę o porade do kogo zwrocic sie z tym problemem

Witam Panią
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to możliwe,
że opisane dolegliwości mają podłoże psychologiczne,
np. stres, nerwica. jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną
i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Podjęcie konsultacji psychologicznej i psychoterapii to dobry pomysł. Szczególnie, że opisane objawy maja najprawdopodobniej źródła lękowe, osobowościowe. Specjalista pomoże Pani lepiej radzić sobie z objawami, a także zrozumieć ich przyczyny i pozbyć się ich. Nurt, w jakim będzie pracował psycholog (w tym CBT czy tez inna szkoła psychoterapii) - jest bardziej Pani wyborem i preferencją. Jeśli czuje Pani, że to by Pani pasowało, warto posłuchać swojej intuicji i spróbować.

Witam, skorzystanie z pomocy psychologicznej, psychoterapii jest bardzo dobrym pomysłem. Warto skorzystać z takiej pomocy, poznać przyczynę, nauczyć sobie radzić w sytuacjach stresowych. Pozdrawiam serdecznie