Jak leczyć duszący kaszel wieczorem?

Witam, od jakiegoś czasu szczególnie wieczorami dusi mnie kaszel, czasem miewam duszności. Rtg płuc nic nie wykazało, osluchowo też wszystko ok. Pani doktor przepisała mi zyrtec pomimo tego że informowałam ją o tym że karmię piersią. Kilka razy wzięłam po 1 tabletce dziennie. Po czym zauważyłam u Synka czerwone szorstkie krostki które przerodziły się w szorstkie czerwone plamki na szyi i pod pachami. Synek jest uczulony na białko mleka krowiego. Ja z kolei unikam nabiału czy jest możliwe że ta wysypka powstała przez zażycie przeze mnie zyrtec?

Lek. Paweł Szadkowski

Zyrtec jest preparatem, który jest związany z małym prawdopodobieństwem szkodliwego działania dla dziecka przy przyjmowaniu go przez karmiącą matkę. Jeśli ściśle wiąże pani wystąpienie wysypki u syna z przyjęciem leku to może warto rozważyć jego zmianę na inny lek.